Sportovní klub Ještěd

Alpské disciplíny

Archív

Závody Leki Cup Špičák, Šachty a Kamenec

Závody Leki Cup Špičák, Šachty a Kamenec

Přinášíme souhrné zpravodajství ze čtyř závodů poháru Libereckého kraje Leki Cup ve třech Ski areálech - Tanvaldský Špičák, Šachty a Kamenec. Děti nám udělaly velkou radost a chceme se svámi o to podělit. Začneme postupně. 

Leki Cup v Albrechticích

Na Špičáku se původně měl jet večerní obří slalom. Na konec se pořadatel rozhodl, že u dělá jeden dopolední závod. Sedmnáct našich dětí závodilo a pro některé to byly první "velké" závody. Premiéru si odbyli Hanička a Kuba Václavíkovi, Dominik a Honzík Šrytrovi, Sára Fischerová a Šimon Král. Největší úspěch měla Adélka Kyselová, která byla třetí, Tomáš Trejbal a Martin Folwarczny byli pátí a do desítky se ještě vešly Johča Petrof (9. místo) a Bára Rajnochová (10. místo). 

celý článek

Soustředění v Acrobat Parku ve Štítech

Soustředění v Acrobat Parku ve Štítech

Vydařené soustředění v Acrobat Parku Aleše Valenty ve Štítech - odvážné skoky, skvělá salta, Big Air - obrovský můstek, opékání vuřtů, nocování pod stanem ;)
album fotek na facebooku
videa na youtube

Fotografie z UKZ na Ještědu

LEKI CUP v Rokytnici nad Jizerou

LEKI CUP v Rokytnici nad Jizerou

Naše děti v kategoriích předžáci, přípravka a mladší přípravka závodily o víkendu v prvních dvou závodech "nového" seriálu poháru Libereckého kraje LEKI Cup. Skvěle zahájila pohár Adélka Kyselová, které oba závody vyhrála! Naše nová posila Martin Folwarczny získal v prvním závodě skvělou bramborovou medaili (byl nejlepší v ročníku 2005) a v druhém byl na 9. místě (3. v 2005). Další skvělý úspěch měla Barča Rajnochová, také jako mladší v ročníku byla celkově 9. a 7. (3. a 2. v 2007).

celý článek

Zakončení sezóny na Pláních

Zakončení sezóny na Pláních

V sobotu 2.5. jsme měli tradiční zakončení sezóny v chatě na Pláních. Zhodnotili jsme sezónu za jednotlivé kategorie i výkonný výbor. Ocenili jsme nejlepší závodníky a nastínili, co nás všechno čeká. 

celý článek

Foto UKZ Stoh

Foto UKZ Stoh

Fotky z posledních žákovských závodů a loučení se staršími žáky najdete v sekci O nás - Foto

Foto Finále Amer Fun Cup

Foto Finále Amer Fun Cup

Fotky z posledních závodů PAP najdete v sekci O Nás - Foto

Mezinárodní závody Kids Trophy Zauchensee

Mezinárodní závody Kids Trophy Zauchensee

Ve dnech 20. - 22. 3. 2015 jsme se zúčastnili mezinárodních závodů ve skicrossu a obřím slalomu v Rakouském zimním středisku Zauchensee, které je jedním z mnoha, v rozsáhlém regionu Ski Amadé. Závodům předcházelo páteční seznámení s celým střediskem. Za velmi dobrých sněhových podmínek, jsme si dokonce mohli vyzkoušet i sjezdovku, na které se pravidelně jezdí sjezd světového poháru žen, v jejíž spodní části se závody konaly. Alpy nás přivítaly nádherným slunečným počasím, které vydrželo až do soboty, trať skicrossu byla tedy ve velmi dobrém stavu i pro závodníky s vyššími startovními čísly. V neděli bylo malinko nasněženo a nový vlhký sníh poznamenal trať hlavně pro závodníky s vyššími startovními čísly. Byly zde po oba dny připravené dvě rozdílné tratě jedna pro ročníky 2007-2005 a druhá pro 2004-2001. Každého ze závodů se zúčastnilo přes 700 závodníků a my jsme se ve velmi silné konkurenci, více než 15-ti států, rozhodně neztratili.

celý článek

RKZ na Ještědu se vydařily

RKZ na Ještědu se vydařily

Máme za sebou úspěšnou organizaci republikových závodů žákovských kategorií.

Velice děkujeme všem sponzorům, dobrovolníkům, rodičům, SAJ, klub Tigers, Lyžařské škole, SpinFitu, SLČR, Libereckému kraji, primátorovi města Lberec panu Batthyánymu a všem ostatním, kteří pomáhali oba dny a vytvořili vynikající podmínky a skvělou atmosféru.

Děkujeme!

VV SKJ

Skvělé závody AFC v Peci

Skvělé závody AFC v Peci

Třetí únorový víkend se jely další závody seriálu Amer Fun Cup 2015 v Peci pod Sněžkou. Obrovskou radost nám udělaly předžačky. Linda vyhrála sobotní závod, Ema byla třetí a Aďa pátá. V neděli děvčata obsadila téměř celou bednu. Linda potvrdila vítězství, Aďa byla druhá a Ema na čtvrté pozici. Skvělé děvčata, jsme na vás pyšní! S předžačkami byly i dvě děti z přípravky. Lukyn byl 32. v sobotu a 25. v neděli. Nejmladší z našich závodníků, Barča byla v sobotu diskvalifikována a v neděli 29. (3. v ročníku 2007 s minimální ztrátou na první 2007). 

celý článek

Mistrovství Prahy PaP, PLaSK Kamenec a RKZ Pec

Mistrovství Prahy PaP, PLaSK Kamenec a RKZ Pec

Předžáci závodili o pololetních prázdninách v Herlíkovicích na otevřeném mistrovství Prahy předžáků a přípravky. Skvělý výsledek zajela Aďa Kyselová, která vyhrála kategorii předžaček a Ema Brillová byla 3.! Zuzka Lesse dojela na pěkném 10. místě. Bára Rajnochová byla 2. v kategorii mladší přípravka. Mája Schäferová byla ve stejné kategorii 5. a Anetka Kyselová na 17. místě. Velmi dobře se v kategorii mladší přípravka umístil Tomáš Hradecký, dojel na krásném 6. místě. Filip Kopal byl v přípravce 17. Zkušenosti přišel sbírat i Mára Rajnoch, který byl v nejmenší kategorii (bohužel výsledky nejsou na svazových stránkách) ...

celý článek

Vydařený závodní víkend

Vydařený závodní víkend

Děti SK Ještěd bojovaly o uplynulém víkendu (i týdnu) na několika frontách. Anička Volková se zúčastnila premiérové akce naší reprezentace a zazávodila si po boku jezdů ze Světového poháru v Kitzbühelu. Speciální závod HANENKAMM JUNIORS 2015 se jel jako závod šestičlenných družstev, jedno kolo GS a jedno kolo SL. Počítalo se nejlepší čas GS a SL děvčat a GS a SL chlapců ...

celý článek

Pohár Libereckého a Středočeského kraje na Ještědu

Pohár Libereckého a Středočeského kraje na Ještědu

První dva závody předžáků a přípravky se uskutečnily v sobotu 17. 1. 2015 na sjezdovce F10 ve Ski areálu Ještěd. Naše děti domácího kopce využily a udělaly sobě i nám velkou radost! Celý článek naleznete v  tomto dokumentu, celkové výsledky na našich stránkách v sekci Výsledky a fotografie najdete v naší galerii na Google+. Všem rodičům děkujeme za pomoc při organizaci a hlavně žákům za perfektní práci při úpravě tratě.

První RKZ na Bílé v Beskydech

První RKZ na Bílé v Beskydech

Na RKZ jsme jeli přes Stoh, kde jsme absolvovali trénink GS.  Bohužel nám trénink propršel, ale i přesto byla podložka kvalitní. První den závodu byl pro U14 jednoterčový slalom a pro U16 jednotyčový. První závod Anči byla spíše jízda na jistotu – 5 místo. Při druhém závodě byla vidět riskantnější  jízda, jela agresivněji – 3. místo. Bára v prvním závodě nedokončila první kolo. Ve druhém závodě obsadila pěkné 7. místo. Jindra při prvním jednoterčovém slalomu obsadil 31. místo ...

celý článek

Stránka probíhá rekonstrukcí. Děkujeme za pochopení.

Aktuálně


Grafické a tiskové práce sponzoruje firma PMH